Uudised

Visualiseerimine on imelihtne!

Tänaseks peaaegu kaks aastat tagasi otsustasime loobuda tavapäraste koolitusmaterjalide tegemisest. Imestate, et miks? Põhjus on väga lihtne. Ma usun, et te kõik teate, mis teie koolitusmaterjalidest reeglina saab. Mitte midagi.
Just sel põhjusel võtsime kasutusele hoopis visualiseerimise. Koolitusel osalejatele jääb õpitut meenutama visuaalne kokkuvõte, millel olevad sümbolid ja võtmesõnad aitavad hiljem kõike meelde tuletada.

“Lugude” jutustamine läbi sümbolite või piltide ei ole tegelikult midagi uut. See on olnud inimeste kommunikatsiooniviisiks umbes sama kaua kui oleme kõndinud kahel jalal. Näidetena võib välja tuua joonistused koobaste seintel, mida on leitud üle maailma või isegi sümbolid, mis olid algselt lihtne kommunikatsiooni vorm ja kasutatakse jätkuvalt Hiinas ja muudes kohtades Aasias.

Kogu Aeternumi meeskond on õppinud visualiseerimise kunsti ning vaheldumisi osaleme koolitustel kuulaja ja joonistaja rollis, andes nii oma panuse koolitusmaterjalide valmimises. Tegelikult ei vaja visualiseerimise õppimine (sh iseseisev õppimine) pikki tunde.

Visualiseerimine on imelihtne! Tänases blogipostituses jagame teiega mõnda mõtet, millest lähtuda oma koosoleku, koolituse, loengu jne visualiseerimisel.

Oluline on jälgida nelja peamist põhimõtet

Joonista musta joonega
Kõige olulisem on, et Sinu joonistus annaks idee edasi ning seda kiiresti. Parim viis selleks on kasutada musta markerit, et pilte visandada. Ära muretse sellepärast, et tulemus ei ole perfektne. Palju tähtsam on, et see annaks idee edasi. Hiljem, kui Sul aega üle jääb, saad täiustada sümboleid värvide ja efektidega.

Kasuta joonistamiseks lihtsustatud pilte
Lihtsustatud piltide kasutamine aitab Sul ideid ja mõtteid kiiremini paberile visandada ning lihtsustab  sõnumist aru saamist.

Lisa piltidele teksti
Pildid edastavad sõnumi hetkega ning on seetõttu hea kommunikatsioonivahend. Selleks, et teha pildi sõnum võimalikult selgeks on hea kasutada lisaks ka võtmesõnu.

Lisa piltidele efekti
Seda on võimalik teha näiteks värvide ja varjudega. Atraktiivsed asjad tõmbavad tähelepanu. Seega värvid ja varjud Sinu joonistustel toovad neid rohkem esile.

Kreeta Arusaar, Aeternumi koolitaja- konsultant.