Uudised

Tere tulemast kaosesse!

tracks_2675000bOled Sa kunagi kogenud tunnet, et kõik Sinu ümber muutub kaoseks? Kui Sa oled seda tunnet tundnud, siis tuleb see Sulle praegu kindlasti meelde.

Kui see tunne on juba peale tulnud, on see viimane hoiatus selle kohta, et midagi peab muutma. Kaoses olla ei ole hea tunne, aga see tähendab, et Sa ei ole mõistnud varem midagi ette võtta. Mulle mingil ärevust tekitaval viisil isegi meeldib see tunne, sest minu jaoks tähendab see, et midagi uut, põnevat ja head on minu poole teel.

Sageli hakkame me hoopis selle kaose ees hirmu tundma ja seda ignoreerima. Nii meeleheitlikult, et lõpuks ei saa arugi, kas me kardame muutust ennast või lihtsalt tunda seda loomulikku emotsiooni nagu hirm.

Mulle tundub, et on üks teoreem, mille sisu võiks olla midagi sellist… Rahulolu ei saa tunda, kui me midagi ei muuda. Muutused tekitavad meis aga sageli hirmu. Järelikult me ei saa olla rahulolevad, kui me pole tundnud hirmu. Kui me pole lasknud endal seda tunnet kogeda, siis ei ole me teinud ka sammu muutuste suunas. See tähendab, et rahulolu on meist veel väga kaugel. Seega, et kõik saaks kaoses paika loksuda, ei tohi seda hirmu mitte ignoreerida, vaid astuda talle sammu võrra lähemale, veel lähemale ja lõpuks teha talle vaikselt pai.

Saades oma hirmuga sõbraks, aitab see jõuda lõpuks teadlikkuseni, mis seda hirmu tegelikult põhjustab. Selle taga on kindlasti mõni sügavam põhjus, miks see muutus, enda rahuolu nimel, nii hirmutav tundub. Olles teadlik, mis seda hirmu põhjustab, saame analüüsida, kas see hirm on ratsionaalne või irratsionaalne. Oh, seda üllatust, kui jõuda lõpuks mõistmiseni, et enamus hirmud on irratsionaalsed. Ja see ongi põhjus, miks tasub oma hirmudega sõbraks saada. Kui me oleme oma hirmuga sõbraks saanud, siis me saame aru, et tegelikult ta polegi nii hirmutav. Ja vot nüüd alles oleme me teel, kust leiame oma enda rahulolu.

See kaos, mis me teele vahel satub, on siin selleks, et muidu ei hakka me kunagi end liigutama ja hirmuga sõprust looma. Nüüd on see kõik jõudnud punkti, kus enam ei ole valikut, sest kaoses olla on nii inimlikult ebamugav. Meil jääb lihtsalt valida, kas seda ignoreerida või minna sellega kaasa.

Proovi parem kaoses keerelda ja seda nautida, kuigi see tõesõna ei ole väga mugav. Proovi vaadata oma hirmule sama suurte silmadega otsa kui hirm ise on. Mõtle, millist sõnumit kogetav hirmutunne kannab ning mine muutuste suunal edasi. Ja näe, rahulolu juba piilubki järgmise nurga taga!