Uudised

Miks on meeskonda panustatud aeg investeering, mitte kadu?

Äripäev uuris, kuidas me Aeternumis oma meeskonda sportima motiveerime.

Ajakirjanikule vastuseid kirja pannes, oli tore tõdeda, et oleme midagi enamat kui töökaaslased ning naudime koosveedetud aega ka väljaspool töiseid tegemisi. Toome mõned küsimused ja mõtted ka teieni.

MIKS ON MEESKONDA PANUSTATUD AEG INVESTEERING, MITTE KADU?
Kuna igapäevane töö tähendab pigem ajude ragistamist kui füüsilist pingutust, siis aitab aktiivne liikumine hoida neid kahte poolt tasakaalus. Aeternumi inimesed on paljuski tulemustele orienteeritud ning eesmärgi täitmine teeb meid õnnelikuks ja pakub suurt rahuolu.  Lisaks on ju sport meeleolu boostiv ja kasulik tervisele! 

KUIDAS SEE ETTEVÕTTELE TAGASI TEENIB?
Inimene on üks tervik nii tööl, kui väljaspool kontorit.
Saades aru, kuidas ta käitub väljaspool töökeskkonda või tavapäratutes olukordades, saab seda analüüsida ning läbi selle olla talle parem kolleeg. Märgates käitumismustreid saab seda infot kasutada kogu tiimi sünergia kasvatamiseks.
Spordiüritustel kus on vaja ennast ületada, näeb hästi kuidas inimesed lahendusi leiavad, takistustega toime tulevad ning kuidas tegutseme meeskonnana.
Usume sellesse, et liikumine muudab inimesed produktiivsemaks ja tervemaks nii psüühiliselt kui füüsiliselt. Ja see muudatus on igati tuntav!

OLEME ENNAST PROOVILE PANNUD ERINEVATEL RAHVAÜRITUSTEL.
Kõige ekstreemsem, aga samas ka kõige vahvam oli Xdreami talvine võistlus.
Sellelt võistluselt õppisime eelkõige seda, millesse usume ka koolitusi tehes –  hea eeltöö viib alati parima tulemuseni.
Seekord jäi korralik eeltöö tegemata, muutes võistluse meie jaoks raskeks. Näiteks sõime lund, kuna vett ei olnud kaasas. Parim hetk võistlusel oli kui kolleeg leidis taskust 1 €, mille eest saime külapoest kamba peale Coca-Cola osta. Coca-Cola pole iial nii hästi maitsenud! :)
Tänu psühholoogilisele ettevalmistusele ja toetavale kambavaimule, jõudsime siiski õnnelikult finišisse!

Oleme osa võtnud erinevatest vahvatest rahvaüritustest, näiteks SEB jooksud ja Rabajooksud, Stamina Vana-aasta jooks, Rat Race jm. Mõned aastad tagasi tegi Aeternum oma Mölkky meeskonna. Võtsime eesmärgiks ühel päeval jõuda ka maailma meistrivõistlustele. Sellel teekonnal on meil veel kõvasti arenguruumi, märksõnadeks järjepidev trenn ja hea juhendaja! :)

MILLEST ALUSTADA, KUI ÜHISÜRITUSED EI OLE TEIE ETTEVÕTTES VEEL TAVAPÄRASED? 
Vägisi kedagi spordiüritusele vedada pole mõtet.Töötajaid tuleks julgustada, et me ei lähe sinna võistlema vaid koos tegema ja sellest rõõmu tundma.
Alustada võiks sellest, et uurida, mida inimesed tegelikult teha tahavad. Tore, kui oleks erinevaid ettevõtmisi ning igaüks leiaks midagi endale sobivat.
Aeternumis valisime eelmisel aastal aprilli tervisekuuks.
Kõik said pakkuda ideid, mida just tema teha tahaks. Populaarseimad ideed teostasime, püüdes pakkuda tegevust nii kehale kui vaimule. Käisime seikluspargis, Exit Roomis, discgolfi mängimas ja palju muud. See oli üks tore koostegemise kuu!

JULGUSTAME KA TEID KONTORIST VÄLJA MINEMA, ET KOGU MEESKONNAGA MIDAGI UUT KOGEDA!