Uudised

Mihkel Suurkaev: Saavutus nõuab ohverdust

IMG_2532

Mitu korda olete mõelnud, et sooviksite lõpetada kooli? Astuda karjääriredelil kõrgemale? Hakata maja ehitama? Minna trenni? Viimast olete tõenäoliselt lubanud vähemalt kord elus, kui mitte muul ajal siis tõenäoliselt aastavahetusel. Kõik räägivad edulugudest, kordaminekutest, aga tegelikkuses nad valetavad teile – vähemalt osad. Keegi ei räägi, et mida nad selleks on ohverdanud, trenni minnes on unarusse jäänud aiamaad, pärast maja ehitamise algust ei ole käidud enam iga-aastasel suusareisil või kooli lõpetamiseks on loobutud igasugusest elust.

Aga mis seos on sellel kõigel autoriga?

Mihkel lõpetas kooli, õigemini tegi selleks kõik, et lõpetada ja saavutas eesmärgi. Aga mis oli selle hind? See tähendas eraklikku ellu sattumist –  kuueks nädalaks, mitte ühtegi üritust, väljasõitu, mitte midagi toredat peale õppimise.

Selleks, et saavutada seatud eesmärgi pead olema valmis ohverdusteks.

Kaalu jälgides ei saa käia enam oma lemmiktoidukohas Ameerikapärast burgerit nautimas või igapäevaselt õppides vaatad sa vaid piltide pealt, kuidas tuttavad käisid rannas. Arvesta sellega ja ole valmis loobuma. Sea endale sihid ja eesmärgid, mida sa tegelikult soovid saavutada ja püüdle nende poole. Ära muretse selle pärast, et sul jääb midagi tegemata, see kuus nädalat, 3 kuud või 2 aastat on vaid osa Sinu elust, püüdle eesmärkide poole, see burger ei lähe kuskile kaduma, sest tõenäoliselt saab seda ka aasta pärast nautida.

Ära karda kaotada!

Kui pärast ohverdusi ning püüdlusi siiski midagi välja ei tule, siis ära karda seetõttu midagi uut proovida. Kõik eksivad ja rohkem kui Sa arvatagi oskad, aga need kes ei proovi, ei pruugi maitsta õnnestumisi vilju. Pärast kolmandat korda vastu seina jooksmist on võimalik juba seinast läbi minna, sest tahtmine on piisavalt suur.

Kokkuvõtvalt, ole valmis ohverdama et jõuda saavutusteni, ära karda eksida ning proovi alati uuesti ja julgemalt, sest nii saavutad tulemusi, mida oled oodanud!