Uudised

Kati Tikenberg: 5 huvitavat fakti valentinipäeva kohta!

IMG_0918Tänane, valentinipäevaks tehtud blogipostitus on veidikene teistsugune. Sõbrapäev või maailmas tuntud valentinipäev on üks seesuguseid pühasid, mis tundub paljudele järjekordne kommertspüha USA-st. See on müüt! Tegelikkuses tähistati valentinipäeva juba keskajal ning aastal 1537 muutis Inglismaa kuningas Henry VII 14. veebruari ametlikult Püha Valentini päevaks. Olgu siinkohal ära toodud 5 huvitavat fakti valentinipäeva kohta:

1) Keskajal sõid tüdrukud valentinipäeval veidrat toitu, et näha unes enda tulevast abikaasat. Nii et võite järgi proovida!

2) Viktoriaanlikul ajal peeti valentinipäeva kaartide saatmist halvaks õnneks.

3) Igal valentinipäeval saab Itaalia linn Verona, kus elasid Shakespeare armastajad Romeo ja Julia, umbes 1000 kirja, mis on adresseeritud Juliale.

4) Lõuna-Koreas on iga kuu 14. kuupäev mingi romantiline püha. Olgu need loetletud: küünlapäev; valentinipäev; valge päev; must päev; roosi päev; suudluse päev; hõbedane päev; roheline päev; muusikapäev; veinipäev; filmipäev ja kallistuse päev. Mõelge, kui meie saaksime iga aasta 12 kingitust valmistada J

Näiteks must päev, mida tähistatakse 14. aprill, on mõeldud vallalistele. Nad tulevad kokku, söövad Jajangmyeon (nuudlid serveeritud koos musta oa kastmega). Nad riietuvad musta ning kannavad musti aksessuaare ja musta küünelakki. Mõelge sellest nagu igaaastane vallaliste toetusgrupp, kus inimesed tulevad kokku, söövad ja räägivad enda vallaliseelust, kuni sad on endale Õige leidnud.

5) USA-s saavad kõikidest ametitest kõige rohkem valentinipäeva kaarte, lilli ja kingitusi õpetajad.

 

Ja nüüd kõik enda Valentinide või Valentiinadega õhtut nautima!