Uudised

Kas soovid olla parim?!

loojangPuutume tihti kokku hetkedega, kus inimesed lausuvad: “Ah, mis mina, tema on kindlasti parem.” Kõik meie ümber on suhteline. Vaatenurk on igal inimesel erinev. See, mida oskab üks, ei oska jälle teine ja nii see ring aina keerleb. Teeme aina mõttelisi eksperimente enda ning teiste suunas.

Mis ma tahan öelda, et ennast tuleks positiivselt hinnata ja mitte liiga lihtsalt alahinnata. Me elame siin maailmas vaid korra ja kõik, mida õpime, on meie enda arengule vajalik. Inimene on just nii head ja tark,  kui palju panustatakse. Lisaks mõjutavad meid kogemused ja vanus, perekond, elulaad ja harjumused.

Mis aitab Sul ennast kõrvalt analüüsida? Võta hetk aega ja kirjelda oma sõbrale, keda usaldad, millisena Sa ennast just täna näed.  Nii Sa kuuled kõvahäälselt, mida enda kohta ütled. Ennast kuuldes tabad ära hetke, kas Sa räägid nagu asjad  tegelikkuses on või hakkad oma tõde ümber jutustama. Et tegelikult endas selgusele saada, soovitan tuua esmalt esile kõik positiivsed omadused. Seejärel arutle, mis võiks olla Sinus sellist, millega Sa rahul ei ole.  Ja siis mõtle veidi suuremalt, kas Sa peaksid tõesti oskama kõike muud lisaks sellele, mida Sa juba oskad? Või tuleb selleks edasi elada- kogemusi hankida ja igapäevaselt ennast edasi harida. Just siin saan ma öelda, et inimene ei ole mitte kunagi lõplikult valmis. Sellepärast soovitan hinnata ennast sellisena, nagu Sa just tänasel hetkel oled. Kuid ära unusta, et igapäevane areng  ja tegutsemine eesmärkide poole annab Sulle võimaluse ennast näha aina paremana.  Kõik endas arendatud teadmised keera enda kasuks ja usu, Sa oledki parim!

Päevad ei ole vennad ja seega on ikka mõni päev parem kui teine. Siinkohal nimetan ära P. Ekmani 6 baasemotsooni: hirm, viha, vastikus, kurbus, rõõm (õnnelikkus), üllatus. Teooria ütleb, et emotsioonid lahendavad probleeme.

Kahjuks aegajalt negatiivsete emotsioonide väljendamine võib rikkuda suhted. Ja kui tunnedki end halvasti mingi situatsiooni pärast, siis püüa teadlikult need tunded ümber reguleerida. Ebaõnnestumistest tuleb lihtsalt mõistlikult üle olla  ja koondada oma mõtted kiiresti ümber, et leida sellest olukorrast ka midagi positiivset. Emotsioonidesse tuleks suhtuda optimistlikusega, sest kui poleks languse momente elus, ei teaks me mida tähendab hea ja parim.

Kui teed midagi, siis tee seda hästi! Ole kohal igas hetkes ja pööra tähelepanu sellele, kuidas ennast tunned. Usu see hetk on väärtuslikum ja sisukam, kui oled mõttega kohal ja naudid. Lisaks kõigele on elu nagu film, mis kulgeb helikiirusel. Ja mina soovitan Teile kõigile humoorikaid ja optimistlike sisuga filme vaadata!