> > Mihkel Suurkaev: Fännibaas loob kultuuri

img_0147Organisatsioonikultuure on erinevaid, täpselt nõnda palju erinevaid kui on juhte, töötajaid ja emaettevõtteid. Üks on aga kindel, iga organisatsiooni kultuuri kujundavad selle inimesed ise, juhid, üksuste juhid, meeskondade juhid kuni redeli viimaste töötajateni välja.

 

Kuidas motiveerida töötajaid?

Mul on olnud läbi aastate võimalus tutvuda erinevate organisatsioonide ning seeläbi olen mõistnud, et organisatsiooni siseelu on täpselt nii tugev või nõrk kui selle nõrgim lüli. Mis aga ei tähenda seda, et tunnetuslik nõrgim lüli ka tegelikult seda on. Küsimus siinkohal on pigem vaatenurgas ja lähenemises. Kõikide töötajatega ei ole võimalik suhelda ühtemoodi, neid motiveerida ning võrrelda otseselt neid teiste töötajatega. Kõik töötajad on erinevad. Mida personaalsemalt neile läheneda, seda paremaid tulemusi nad esitlevad. Kuidas läheneda töötajatele? Alustage mentorlusest, jagage kõikide töötajate vahel ära ettevõttesisesed mentorid ning ärge unustage, et mentor ei ole mitte ülemus, vaid üks-ühele kohtumistel võrdne vastane. Kuid mentorluse saladus on kohtumised ja nende regulaarsus.

 

Kuidas mentorlus parandab organisatsioonikultuuri?

Nagu ma ütlesin ennist, siis mentorlus on parim viis töötajale lähenemiseks. Te saate teada töötajate murekohad, kuhu nad jäävad toppama, mis neid takistab ühe või tegevuse tegemiseks või millised on nende eesmärgid. Seeläbi suudate motiveerida ning aidata oma töötajat just sellisel viisil nagu tema seda ootab või eeldab. Mida paremini tunneb ennast töötajate ettevõttes, seda suurem ettevõtte fänn ta on. Kuid ärge laske minna mugavaks!

Fännibaas loob kultuuri.

Parem organisatsioonikultuur kasvab läbi fännibaasi. Mida see endast kujutab? Kui ettevõtte töötaja on ettevõtte fänn, siis igapäevaselt kannab ta samu väärtusi ning tõekspidamisi, mida kannab ka ettevõte. Töötaja ei ole enam ettevõttes üks osa, vaid osa ühest ettevõttest. Mida rohkem on ettevõttesiseseid fänne, seda parem on ka kultuur, seda suurem on töötajate motivatsioon ning seda paremad on tulemused.

 

Kas Teie tunnete muret oma ettevõtte kultuurist? Kui vastus sellele küsimusele on “ei”, siis on aeg vaadata õigepealt endasse, analüüsida tehtud ning aeg on hakata mõtlema ka organisatsiooni sisesele kultuurile, mitte ainult sellele, kuidas see väljapoole kumab.

 

 

2016-09-28T12:43:52+02:00