> > Meie nooremkonsultant Kreeta naudib mugavustsoonist väljumist ja ammutab koolitamisest inspiratsiooni

Saagem paremini tuttavaks Aeternumi nooremkonsultant Kreetaga. Olge aga hoiatatud – Kreeta positiivne sära ja pidev heatujulisus on kergesti nakkavad!

Jaga meiega palun mõnda anekdooti, mis kohe meenub.

Piloot läheneb lennujaamale. Enne maandumist on teatavasti vaja teha mitmed küsimuste-vastuste protseduurid dispetšeriga. Piloot otsustab siis enne maandumist vähe nalja visata ja ütleb dispetšerile: „Noh, arva ära, kes ja kust?!!“. Selle peale lülitab dispetšer raja tuled välja ja ütleb: „Arva ise ära, kus ja kuhu!!“.

Millega Sina Aeternumis täpsemalt tegeled?

Mulle meeldib öelda, et ma olen ka töö kontekstis pidevas õppimisprotsessis. Ehk siis täna olen Aeternumis nooremkonsultant-koolitaja ning kasvan ja arenen meie kogenud koolitajate kõrval.

Mille põnevaga sisustad oma vaba aega?

Hetkel on mul ainult kaks hobi, millega tegeleda jõuan.

Esiteks, see kõige aeganõudvam – otsustasin taaskord üliõpilase rolli astuda. Ehk siis täiendan ennast personalitöö ja –arenduse valdkonnas. Õppimine on kindlasti minu jaoks üks mu lemmikhobi, mis paneb tulemuse suunas liikuma ning hoiab meele erksa! 🙂 Õppimise juures inspireerivad mind nii kursuskaaslaste kui ka õppejõudude kogemused, millest on alati üht, teist või mitut teist, kõrva taha panna.

Teine hobi, millega ma tegelen ning mis on küll üsna sesoonne, on rulluisutamine. Kevad-suvel kaheksal rattal mööda kergliiklusteid vuhiseda on tõeliselt rahustav ning energiat andev! Füüsiline koormus peletab väsimuse ning adrenaliin, mis kiirusega teatud määral ikka kaasneb, tõstab energiataset veelgi.

Mis Sind koolitamise ja koolitusvaldkonna juures köidab?

Esiteks isiklikus plaanis armastan ma väga seda, et koolitusvaldkonnas tegutsedes on alati võimalus astuda mugavustsoonist kaks sammu (või vahel ka rohkem) välja. Ikka on väike pinge ja ärevus, mis päevi saadavad. Lisaks sellele naudin ma võimalust aidata ettevõtetel arendades oma inimesi tulemuslikult ning läheneda neile personaalselt, mis tagab kogu organisatsiooni/meeskonna efektiivse arendamise viisil, et selles ka hiljem reaalset tulemust näha oleks. Kolmandaks, nagu ma ka enne ütlesin, inspireerivad mind teiste kogemused. Koolitades tulevad õppijate kogemused väga selgelt esile ning koolitusprotsessi kohandamine vastavalt sellele, et see haakuks õppija praktiliste kogemustega, on samuti põnev väljakutse!

Millal ja kus on järgmine võimalus Sind koolitamas näha?

Eks ma erinevate ettevõtete koolituste raames toimetan vaikselt koguaeg, millal mind aga, naljaga pooleks, avalikkuse ette tuuakse, on Koolituskonverents „Terviklikud lahendused“. Viime seal koos Karneliiaga läbi töötuba „Koolituse tulemuslikkuse ja mõju hindamine“, mis on suunatud koolituse süsteemse planeerimise mõju ja arengukohtade käsitlemisele. Ja see toimub juba 25. novembril!

Kuidas tuju ülal hoiad ja mis Sind hallidel päevadel toetab?

Kui asjad ei suju soovitud suunas, siis selle jaoks on mul üks salaretsept küll. Minu kõige suurem hea –tuju-saladus on lõuna-uni. See on justkui 30-60 minutit kestev restart päevale, mille tulemusena muutub päeva teine pool kindlast tulemuslikumaks, kui esimene seda ei olnud. See retsept sobib muidugi pigem inimestele, kelle unetsüklid on lühemad. Kuna kui su üks tavapärane unetsükkel on näiteks 2,5h, siis võib lõunauinak tihtipeale liiga pikaks venida ning pärast ennast veel väsinumana tunda. Mulle õnneks see sobib väga hästi ning minu ideaalne päev sisaldab kindlasti lõunauinakut!

Jutusta palun mõni naljakas lugu, mis hiljuti tööl juhtunud on.

Meenub küll üks lugu eksimise inimlikkusest ja arenemisest koolitajana. See juhtus ühel minu esimestest koolitustest, kus ma kaasategev oli. Nimelt Karneliia hakkas selgitama ühte mudelit ning mina hakkasin seda tahvlile kirja panema, et see silme ees kenasti kõigil oleks. Suures kirjutamise tuhinas unustasin ma selle mudeli kõigest mudeli kujul kirja panna. Kõige huvitavam oli see, et sel hetkel ma ei kahelnud sekundikski, et ma võiksin midagi teisiti teha. Nii sai seekord mudel õppijateni pisut teisel viisil antud ning Karneliia sai panna proovile oma oskused, mind olukorrast päästa ja mina sain kogemuse, mis mulle tõenäoliselt kogu eluks meelde jääb. Olgu veel lisatud, et õppijad ei kannatanud samuti, kuna mudel jõudis nendeni ka oma täies eheduses. Seekord, aga natukene hiljem ja justkui kordamise eesmärgil.

Anna meile palun mõni hää lugemissoovitus

Häid asju unustan ma ennast lugema tihti! Head artiklid või blogi sissekanded jõuavad mingil viisil ise minuni. Viimasel ajal pühendan oma aja, õpingute tõttu, enamasti teadusartiklite uurimisele. Naudin alati kirjutisi, kus on avatud ühe teema raames erinevaid vaatenurki. Tommy Hellsteni raamatuid olen lugenud küll korduvalt ning üks neist on andnud isegi päris konkreetseid tõukeid selle suuna valimiseks elus, kus ma praegu liigun.

Kas leidub mõni tähenduslik tsitaat või juhtmõte, millest lähtud?

Mulle on mitu aastat väga tähenduslik ja oluline olnud üks tsitaat:

„Sul on õigus teha seda, mida tahad ja seda, mida julged, kuid vastutus on teadmine, et iga samm jätab oma jälje.“

2014-10-13T16:45:41+02:00