MÕTLE, KELLEGA END ÜMBRITSED
Kui sind ümbritsevad positiivsed inimesed, siis pole ilmselt väga raske olla ise positiivselt meelestatud. Kui aga inimesed sinu ümber on negatiivsed ja näevad maailma hallides toonides – milline mõju on neil sulle siis? On ütlus “Sa oled keskmine viiest inimesest, kellega enim aega veedad.”
Vali hoolega, milliseid mõjutajaid oma “ökosüsteemi” lubad.

KUI TAHAD EESMÄRKI SAAVUTADA, KAASA INIMESI, KES ON SINUST EDUKAMAD
Oma vigadest õppimine käib arengu juurde, aga miks mitte kiirendada oma arengut teistelt õppides?
Tundes huvi ükskõik millise valdkonna vastu, peaksid suhtlema inimestega, kes teavad, kuidas selles valdkonnas asjad toimivad ning kellel on ette näidata tulemusi.

Ära heida meelt, kui puudub võimalus suhelda sind huvitavas valdkonnas edukate inimestega. Internet on tohutu teadmiste allikas – uuri edukate inimeste ideid ja materjale, kasuta neid kui virtuaalseid mentoreid.

POSITIIVSE KESKKONNA LOOMISEKS TULEB TEHA VALIKUID 
Nagu eelnevalt öeldud, tuleb arengut soosiva keskkonna loomiseks teha valikuid. Üks asi on märgata negatiivseid mõjutajaid enda ümber, aga olukord läheb raskeks, kui tuleb hakata tegema reaalseid muudatusi. Lihtne on süüdistada oma halvas olukorras sõpru või kohta, kus sa elad. Kuid kas sa oled valmis muutuste nimel suhteid sõpradega katkestama või elukohta vahetama?

ANALÜÜSI END
Mõtle oma negatiivsete harjumuste peale.
Kas on mõni koht või on inimesi, kes neid esile toovad? Kas pead mõne suhte katkestama?

Rõõm on postitada esimene blogi mõtisklus meie uuelt kolleegilt.
MARKO LAANES asub tööle Aeternumi koolitaja- konsultandina, kellest kuulete kindlasti veel :)