> > > Parem teenindus juba täna – 8 lihtsat sammu!

Mida teha, et kliendid oleksid teenindusega väga rahul ja tuleksid Teie juurde ikka ja jälle tagasi? 8 lihtsat nõuannet, mida postituses tutvustame, aitavad Teil pakkuda paremat teenindust juba täna!

1. Vastake alati telefonile ja e-kirjadele
Kui keegi soovib Teiega ühendust võtta, siis on mõistlik temale vastata. Kui Teie seda ei tee, siis teeb seda mõni konkurent ja oletegi kliendist ilma.

2. Ärge andke lubadusi, mida Te ei suuda täita
Kui annate kliendile lubaduse, siis tuleb seda ka täita. Vastasel juhul on parem üldse mitte lubada.

3. Kuulake oma kliente
Kas klientidel on võimalik Teile tagasisidet anda? Kuidas Te nende tagasisidesse suhtute ja mida Te selle infoga peale hakkate?

4. Tegelege kaebustega
Väga lihtne on endale öelda, et “kõik päevad pole vennad” ja “igat klienti polegi võimalik hästi teenindada” vmt. Kellelegi ei meeldi negatiivset tagasisidet kuulata. Kui aga klient on juba vaevunud enda negatiivset kogemust Teiega jagama, siis järelikult läheb talle korda ning ta sooviks ka edaspidi Teie klient olla – juhul kui olukord paraneb. Seetõttu on väga oluline, et kaebustega tegeletakse.

5. Olge vastutulelik ja abivalmis ka siis, kui see ei tähenda kohest tulu
Oletame, et teenindaja poole pöördub inimene probleemi või küsimusega, mille lahendamine võtab väärtuslikku aega ja mis ei too ettevõttele mitte midagi sisse. Kuidas peaks käituma? Võimalusel tuleks inimest ikkagi alati aidata. On väga tõenäoline, et abivajaja räägib Teie abivalmidusest ka oma tuttavatele (kiidab teenindust) ning tuleb järgmine kord juba kliendina tagasi!

6. Koolitage oma töötajaid
Mida teete selleks, et Teie töötajad (teenindajad) oleksid oma töös tõepoolest professionaalsed? Teenindustöös tuleb ette väga keerulisi olukordi, mille edukas lahendamine sõltub otseselt eelneva väljaõppe kvaliteedist. Ilmselgelt on just teenindajatel ettevõtte maine kujundamisel väga oluline roll.

7. Tehke veidike enam kui vaja
Klient pöördub suures toidupoes teenindaja poole ja küsib abi mingi kauba leidmisel. Teenindaja võib talle öelda, et see asub “seal taga”, aga ta võib ka ise kliendiga kaasa minna; veenduda, et klient ikkagi otsitava üles leiaks; soovitada teisi sarnaseid tooteid; jagada kliendile muud kasulikku infot ning soovida talle veel midagi positiivset.

8. Pakkuge lisaväärtust
Olgu tegemist siira naeratuse ning positiivse soovi, kasuliku soovituse, kupongi, tasuta kingituse või millegi muuga – kliente tuleb pidevalt positiivselt üllatada!

Allikas
http://sbinfocanada.about.com/od/customerservice/a/custservrules.htm
2011-11-07T22:56:51+02:00