> > Kuidas valida kallimale head viimase-minuti kingitust arvuti juurest lahkumata?

Kuidas valida kingitust?

Valentinipäev on jälle siin ja võibolla said sinagi alles täna teada, et selline tähtis päev on kätte jõudnud. Ole mureta! Selleks, et sind paanikast päästa ja su vaeva säästa, oleme kokku pannud kiire juhendi, kuidas valida suurepärast viimase-minuti kingitust oma sõbrale või armsamale:

1. Mis köidab kingi saaja tähelepanu?

Inimesed jagnuevad oma peamise tähelepanu eelistuse järgi kolme laia kategooriasse:

Visuaalid: nendele inimestele on eriti oluline see, millised asjad välja näevad. Neid erutavad kirkad ja värvilised elamused või stiilipuhtad visuaalid. Tihti kuuled visuaalset inimest kasutamas sõnu nagu: “näe…!”; “Vaatame”; “paistab nii” vms. 

Auditiivid: need inimesed elavad helide maailmas ja armastavad oma kõrvadega. Nad kasutavad sõnu nagu: “kuula…!”: “räägime”; “kõlab nii” jne.  Auditiivile kingitust tehes on oluline, et sa räägiksid ka ise juurde, miks valisid just selle kingituse ning mis on selles sümboolset või erilist.

Kinesteetikud: Need inimesed peavad oluliseks sensoorseid elamusi. Lõhnad, maitsed ja puudutused on nende pärusmaa. Kinesteetiku kingitus peaks kindlasti sisaldama ka meelte-elamust ning olema midagi käega katsutavat. Kinesteetiku suust kuuled tihti sõnu nagu: “Mulle tundub, et…”; “Tunnen”; “Tajun” jne…

2. Mis keelt kõneleb su kallima armastus?

Inimesed väljendavad oma armastust erinevalt. Meist igaühel on oma isiklik armastuse keel, mida kõnelev kingitus tabab iga kord kümnesse. Selleks, et on kallima armastuse keelt soravamalt rääkima hakata, uuri, kuidas tema ise sulle armastust väljendab:

  1. Tunnustavad sõnad: Sellist armastuse keelt kõnelev inimene ei ole oma kiitustega kunagi kitsi! Tema jaoks on oluline kuulda, et ta panust ja tegevusi märgatakse ja hinnatakse. Visulaane tunnustaja armastaks kingiks saada kaunist plakatit, kuhu on kirjutatud, milline ilus/tark/osav kaaslane ta on. Auditiivist tunnustajale võib kinkida näiteks Spotify-playlisti lugudest, mis räägivad sellest, kui imeline keegi on. Boonus-punktid selle eest, kui ka ise lindistad ühe tunnustava sõnumi. Kinesteetikust tunustajale tasub kinkida näiteks massaaži või SPA kinkekaart, sõnumiga “märkan ja tänan sind, et ….. ”. Ka põhjalik armastuskiri ja fotoalbum on head viisid oma kaasat tunnustada!
  1. Kvaliteetaeg: Sellist armastuse keelt kõnelev inimene hindab üle-kõige koos veedetud aega. Füüsilise kingituse asemel on tema õnnelik, kui kingid talle oma jagamatut tähelepanu ja võtate koos ette midagi põnevat. Visuaalsele inimesele, kes armastab kvaliteetaega, tasub kinkida külastus muuseumise, teatrisse või kinno. Auditiivi võiks viia kontserdile või mõnd põnevat loengut kuulama ja kinesteetiku huvitavale õhtusöögile või töötuppa. Vahva kingitus kvaliteetaega armastavale inimesele on ka näiteks pisike viit-lukuga seif, kust ta leiab kutse teie ettevõtmisele ja juhised lukustada teie telefonid kohtingu ajaks seifi. 
  1. Kingitused: Tema teeb ise teistele tihti pisikesi kingitusi ja peab meeles olulisi tähtpäevi. Hoia silmad lahti ja märka, mis su kallimale meeldib. Soeta see ese talle üllatusena. Tee talle väikeseid kingitusi päevast-päeva. Too talle tihti lilli või pea meeles osta tema lemmik-magustoitu. Suuremate pühade puhul on tema jaoks kindlasti oluline, et kingitus oleks hoolikalt läbi mõeldud ja temale mõeldes valitud. Pea meeles, et tema jaoks on väga oluline ka kingituse saamise elamus. See tähendab, et hästi lähevad peale kõiksugu mõistatused ja aarete-jahid, sest ka protsess ise on oluline. Arvuti juurest lahkumata, saad täna sellisele sõbrale osta mõne veebi-poe kinkekaardi, mida ta saab kulutada nagu advendi-kalendrit mõne järgmise olulise tähtpäevani.
  1. Teenimise kunst: Sellist armastuse keelt kõnelevat inimest puudutab kõige enam see, kui tema rõõmuks midagi ära teha. Ta ise väljendab oma armastust sama moodi: märkab mida sa vajad ja hoolitseb selle eest ilma, et peaks paluma. See on inimene, kes peab kõige olulisemaks neid asju, mida me teineteise rõõmuks teeme. See tähendab tüütute majapidamistööde ära tegemist või millegi ehitamist/parandamist, mis kõneleb sellest, et märkad oma kallima teeneid, hindad neid ja soovid ta elu kergemaks muuta. Arvuti tagant lahkumata, meisterda sellisele kallimale komplekt kuponge erinevateks majapidamistöödeks või võta enda kanda nõudepesu terveks kuuks. Armas žest on ka kallimale hommikuti kohvi voodisse toomine või mingil viisil talle üksi-olemise aja võimaldamine. 
  1. Füüsiline puudutus: Seda keelt kõnelevate armastajate elu on eriti lihtne. Kallista, musita, silita ja partner ongi rõõsa ja rõõmus. Kingitust valides mõtle eelkõige kehalistele naudingutele ja meele-elamustele. Pehmed ja luksuslikud materjalid ning kaunid interjöörid on siinkohal võtmesõna. Kingi kallimale massaaži või SPA elamusi. Korralda ööbimine luksuslikus hotellis või AirB&Bs. Vii ta õhtul restorani/muuseumisse nii, et oled ta silmad kinni sidunud- partnerit käsikaudu juhtides on elamusi täis õhtu garanteeritud! 

Julgeid elamusi ja imelist armastuse päeva!

Aeternum

2020-08-31T22:20:42+02:00