> > Kuidas saada hakkama suvise elukorraldusega?

Suvi! Hing ja süda naeratavad sees, kui  kauaoodatud aastaaeg on kätte jõudnud. Kolm kuud rõõmu päikesest, vitamiidest tulvil loodusandidest ja oodatud suvistest tegevustest!
Olenemata kui hea filter kellelgi on, (mina näiteks mäletan olenemata aastast alati suvesid täis päikest),
on tõsiasi see, et osad neist päevadest on nii külmad, et panevad Sind sulejopesse mässituna imestama, oot mis aastaaeg see nüüd ongi? Osadel kallab vihma ja kaalumisele tulevad ainult tubased tegevused.
Ja siis on need päevad, mil tuleb olla asjalik, sest ei möödu ju ükski suvi remondita ja käija tuleb ka tööl.
Nii, et halvima stsenaariumi puhul jääb ideaalse suveplaani täitmiseks umbes kahe nädala jagu päevi.

Kuidas on üldse võimalik kõiki neid talveõhtutel südant soojendanud plaane nende loetud päevade jooksul teostada?
Sõprade suvekodude peod, väikelinnade kohvikutepäevad, kultuuriüritused, lastega seiklusparki, rabamatk ja murakad, meri ja päikeseloojangud, võrkkiiges raamatu lugemine ja nii palju muud.

Olles ise aktivist, kes aina kohvrit pakkides mööda Eestimaa teid ringi uhab, et jõuaks ikka rohkem näha ja teha, olen suvetempoga sammu pidamiseks justkui teisel režiimil. Jagan mõnda mõtet, mis mind maikuust septembrini saadavad, ka teiega.

Jää rahulikuks!
Tusatuju tuleb peale, kui umbselt täis kalendrit piideldes ikka ja jälle mõtled, miks, oh miks küll kõik nii head üritused peavad ühel ajal olema? Plaan “Äkki lipsan sealt varem ära, sõidan see sada kilomeetrit, et jõuda ka järgmisele üritusele” tundub meeltesegaduses teostatav. Ka linnapilti kaunistavad hüüdlaused stiilis “Elamusi täis suvi”, “Seiklusrikas suvi”, utsitavad tagant aktiivne olema.
Neil hetkedel, kui sooviksid, et sul oleks kloon, on hea endale meelde tuletada – võta rahulikult!
Tegelikult on ka september äge kuu. Ja näiteks veebruaris meeldib mulle väga Eestimaa mõisasid ja uinuvaid väikelinnasid avastamas käija.
Maailmas ei muutu mitte midagi olulist, kui otsustan ühe suve kuumimatest festivalidest vahele jätta, et selle asemel perega ekspromt telkima minna või terve päeva raamatuga, kama juues, rannas pikutada. Sõprade Facebooki ja Insta kontodelt saab üritusest niivõinaa juba üsna hea ülevaate.

Pikad nädalavahetused
Minul käib puhkuse režiimi nupu sisse keeramine lihtsalt aga siiski tunnen, et pikemad nädalavahetused,  justkui mini puhkused, annavad rohkem.
Võimalusel sätin nädala nii, et saaks juba neljapäeva õhtul või reede hommikul linnast ära sõita. Harvad pole ka need esmaspäeva hommikud, kui jõuan koosolekule otse maalt.
Siin tuleb muidugi kasuks, kui on võimalus kodukontorit teha, sest kasvõi üks lisa öö annab nädalavahetusele tihti palju juurde.

Kes on kiireim pakkija?
On inimesi, kes reisilt koju jõudes kohe oma kohvri lahti pakivad, näiteks nagu minu mees. Ja on neid, kes enne tegudele asumist, pea terve nädala kotti toanurgas süütundega piidlevad. Nagu näiteks mina.
Olen sisse töötanud praktilise- suvel reisin palju –pagasi süsteemi.
Kotis, mida ma lahti ei paki, on plätud ja kummikud (must-have), vihmajope ja soe kampsun, mitte kortsuv suvekleit ja bikiinid (lootuses, et läheb vaja), küüneviil, päikesekreem ja sääsetõrje.
Ülejäänud sisu saab kokku jooksvalt vastavalt vajadusele, kas linna või maale, kontserdile või paadimatkale.

Korralagedus võtab võimust
Pahatihti käib suvekuudega kaasas see süütunne kuklas, et kuidas küll minu kodus selline korralagedus valitseb? Musta pesu hunnik võtab hirmuäratavaid mõõtmeid, külmkapis valitseb tühjus ja karta on, et nendest vähestest toiduainetest on osad jalad alla kasvatanud.
Olen aru saanud, et mind teevad õnnelikuks pigem meeldejäävad väljasõidud ning aeg pere ja sõprade seltsis ning teen hea meelega korra arvelt väikese allahindluse. Pealegi, pimedad sügisõhtud on juskui loodud kappide kraamimiseks.

Talvel jõuab magada
See on minu suve moto, milleni jõudsin läbi pideva unedefitsiidi.
Kui selle mõttega harjuda, jõuab nautida nii hommikukastet, kui ka imelisi päikeseloojanguid. Olgu need siis linnas, rabas või mõnel saarel.

Nagu kolleeg Maria mõni aeg tagasi enda blogis kirjutas- uued põnevad kogemused on need, mis inimest õnnelikuks teevad ja “elu pikemaks muudavad”.

Eestimaa suvi on ilus! Nautige!

Karin Kruus, Aeternum Koolitus ja Konsultatsioonid

2019-02-28T00:01:50+02:00