Uudised

Mihkel Suurkaev: Miks?

IMG_0980Kui Sa mõtlesid selle peale eile, et täna alustad. Täna Sa ei ole veel alustanud, aga kaalud homme hommikust, võib-olla Sa isegi alustad homme, aga Sa ei tee seda püsivalt. Mõistujutt unistustest.

Meil kõigil on oma unistused, mida me püüame saavutada, aga ikka me jõuame oma jutuga sinna, et neid ei ole saavutatud. Ma tahan olla parim juht oma töötajatele, mu suureks unistuseks on saada parimaks ja nõutumaks teenindajaks, aga ikka ei ole sinna jõudnud.

Rääkimine on kuld, vaikimine on hõbe. Ära tee minu tegude, vaid sõnade järgi. Juba Sinu vanaisa jaoks oli see keeruline, ei ole mõtet proovida. Jah, ma olen sellega juba piisavalt kaua püüdnud tegeleda, nii ei saa. Meie vanasõnad, vanemad, sõbrad, lähedased, kaasteelised – kõik annavad meile hinnanguid iga päev, iga minut, iga sekund. Me võime käsi rinnale tagudes öelda, et need ei mõjuta meid, kuid siiski käitume me täpselt nende järgi.

Homme saab Aeternum seitsme aastaseks. Jah, juba seitsme aastaseks. Ühe värskeima töötajana imetlen ma seda kooslust. 7 aastat tagasi otsustasid praegusest hetkest seitse aastat nooremat naist teha ettevõtte, alustada iseseisvalt koolituste ja konsultatsioonidega ja nad on seda teinud vapustavalt. Praeguseks hetkeks on kasvanud see 8 liikmeliseks meeskonnaks, kes koostöös suudavad minna läbi tule ja vee. Samaaegselt tegelevad kõik veel mitme projektiga, mis kiire arvutuse juures tähendab vähemalt 16 erinevat projekti. 8 inimest, ühised mõtted ja arusaamad, ühised väärtused ning mõistmine poole sõna pealt. See kõik toimib vaid tänu ühele küsimusele. Meil on kõigil teadmine miks me seda teeme.

Nii Aeternum, kui ka ülejäänud 15 projekti, me endi igapäevased hobid ja tegemised – mitte ükski neist ei oleks võimalik, kui me ei teaks vastust ühele küsimusele. Miks me seda teeme? Miks me pingutame? Miks?

“Miks?” küsimus on maagiline küsimus. Ükskõik, mida me teeme, millega me tegeleme, me teame alati sellele küsimusele vastust. Kui Sa tead vastust, siis selleni püüdlemisel saabki sinust parim juht oma töötajatele, parim teenindaja või kõige toredam ema, keda lapsed eales näinud on. Kõik teie küsimused, eesotsas küsimusega “mida teised arvavad” vaid piiravad teie tegemisi.

Mõtle juba täna, praegu ja kohe, miks sa ühte või teist asja teed. Ära mõtle selle peale, mida teised sellest arvavad ning alusta teekonda. Ära lase negatiivsusel põue ronida ning hoidu mõtetest kuidas ei saa. Mõtle kuidas saab ning alusta juba täna.