Uudised

Mihkel Suurkaev : Miks mul ei ole hirmu ja miks ka Sinul ei tohiks seda olla

thework-introductionMa veidi keeraksin ülesse tolmu ja viskaksin õhku väite – ma ei tunne hirmu mitte ühegi inimesega kohtumise ees, vastutuse võtmise ees, tehingu tegemise ees jne. See nimekiri on lõputult pikk. Ma lihtsalt ei tunne hirmu ja ka Sina ei peaks seda tundma.

Sellel on väga lihtne põhjendus – see on sellepärast, et on miski, mida ma kardan veel enam.

Ma tunnen kõige enam hirmu oma 10 kõige lähedasema inimese hea käekäigu ja tervise pärast. Ja see on jõud, mis peletab eemale kõik hirmud. Teate seda tunnet, kui mõni Teie lähedane peab öösel teie sünnipäevalt koju sõitma ja te ootate, kuni ta helistab ja ütleb, et jõudis ilusti koju? Just seesama hirm. Ja kui Sa enda kõige suurema hirmu suudad ära kaardistada, siis ülejäänu tundub lapsemäng.

Ma arvasin, et see läheb üle. Läheb üle, kui ma saan vanemaks ja targemaks, aga ei. See jääb saatma elu lõpuni. Ma arvan, et see toimib ka kõigil teistel, oled Sa müügiinimene, juht või midagi veel enamat. Sa kardad põruda? Kardad, et Sind ei usaldata enam? Kardad kaotada äriliselt kõik? Ma ei karda.

Täpselt nagu Sina, unistan ka mina väga paljudest asjadest ning igapäevaselt püüdlen selle poole, võttes üha suuremaid riske, investeerides üha rohkem aega ja raha ja mattes ennast üha rohkem kohustuste alla. Aga vaid üks kõne võib muuta selle kõik tähtsusetuks.

Ja sellega seoses ei ole mõtet mitte kellegil karta usaldada oma inimesi, teha nendega koosolekuid, kuulata neid ära, võtta risk ja anda neile võimalus. Aga miks see ikkagi Sinus hirmu tekitab? Sa ei saa muuta teise inimese tuju või mis ta elus parasjagu toimub. Sa ei saa mõjutada tema söömisharjumusi, rääkimistooni ja käitumist. Aga miks see siis Sind mõjutab? Miks see tekitab Sinus hirmu? See on Sinu koht saada aru enda väärtustest, lugeda teist inimest ning olla inimlik ja toetada. Pane tähele, et Sa pole paremaid müügitehinguid varem teinud, pole paremini juhtinud enda töötajaid ning numbrite austajatele – ettevõtte tulemused pole varem nii head olnud.

Ära näe hirmu seal, kus seda pole, me kõik oleme inimesed ja saame kõigega hakkama. Ole uudishimulik ja oma julget pealehakkamist!