Uudised

Mihkel Suurkaev: Kiireim tee eduni

IMG_1944Ma ei väida, et otseteed eduni ei ole. Ma usun, et see siiski eksisteerib kuskil. Kuid reaalsusega selle juures ei ole just kõige suuremat pistmist. Sa võid jõuda sihtpunktini otse läbi raba või kasutades teed ümber raba, kuid suurem tõenäosus jõuda sihtpunktini on mööda teed. Aga see ei tähenda, et mööda teed oleks väga palju lihtsam. Aga selleks, et jõuda eduni peab võitlema. Iga päev. Aga võitlema oskuste puhul, milles sa ise tunned ennast kõige kindlamalt.

Ma usun, et edu on mingi oskuse produkt. Kui Sa kasutad ära enda parimat oskust piisavalt hästi, jõuad Sa ka eduni. Mind ei kõiguta fakt, et sa töötad 15-20 tundi päevas, et Sa töötad kõvemini kui kunagi varem või Su unistuseks on kolida mõnda sooja paika koos oma naise ja kahe lapsega. Väga kihvt, meil kõigil on eesmärgid. Kõigepealt leia, mis muudab Sind õnnelikuks ja mida Sulle meeldib teha. Edu selle juures on lisandväärtus, mis kaasneb vaid meeldiva tegevusega.

Liiga paljud soovivad järgmise 20-30-40 aasta jooksul teha linnukesi kastidesse, milles nad tegelikult head ei ole. Võtke hetkeks hoog maha ja mõelge, kas see on tegelikult see, mis teid edasi viib võib te tammute sellega vaid kohapeal. Palun ärge kulutage enda energiat tegevustele, mis ei vii teid eduni lähemale, kui see päriselt on teie eesmärk.

Püüa võidelda ennast positsioonile, kus Sa saad võita enda tugevustega. Leia see miski, milles Sa oled hea ja unusta ära kõik ülejäänu, mis Sinult lihtsalt aega ning resurssi võtab – see ongi minu hinnangul kõige kiirem tee eduni. Edu tuleb ebaõnnestumistest, raskustele silma vaatamisest ning nende ületamistest. Kas Sul on seda julgust?