Uudised

Mihkel Suurkaev: Kas Sina andsid endast täna maksimumi?

IMG_2717

Nii mõnelgi meist on julgus küsida, nõuda, lahendada arusaamatusi, aga seevastu kas Sa ise oled nõus andma piisavalt palju, et ka küsida? Miks ma sellest räägin? Selleks, et saada tuleb anda. Ja taaskord jõuame välja inimese väärtusteni.

Tahestahtmata põrkume me kokku erinevate inimestega, erinevate väärtustega inimestega, kuid nende väärtustega on võimalik alati mängida. Üks osa neist on kindlasti patrioodid, kes proovivad uusi asju, samaaegselt hoides kinni millegist väga tähtsast –  hoides ja kaitstes seda. Teine osa on paratamatult materiaalseid väärtuseid edasi kandvad isiksused, kes on valmis kõigest ja kõigist üle sõitma, et tagada mingisugune materiaalne kuvand, mille nad on enda jaoks loonud.

Mis on väärtuste mõte?

 

Paratamatult kipub olema nii, et samasuguste väärtustega inimesed toimivad ja töötavad koos paremini, kui erinevate väärtuste edasikandjad. Mis ei tähenda jälle seda, et teistsuguste väärtuste kandjad on halvemad või kehvemad. Erinevate väärtustega inimestele tuleb läheneda teisiti.

Kas Sina andsid endast täna maksimumi?

 

Me kõik oleme pigem veendunud, et andsime tänasel päeval endast maksimumi, kuid tänu erinevatele väärtustele on meie “maksimumi” asukoht erinevalt fokusseeritud. Mis tähendab, et selleks et ka teised saaksid aru Sinu panusest ning pingutusest, peavad nad aru saama Sinu väärtustest ning sellest, et mida pead Sina oluliseks. Seega anna nendest teistele teada ja võid olla kindel, et sind hakatakse üha enam väärtustama.

Me kõik andsime endast täna maksimumi, aga kas ka teised sellest aru said?