Uudised

Kuidas hommikul hea tundega ärgata…

IMG_1700Olen kuulnud, et paljud inimesed on harjunud päeval toimunud sündmusi õhtul uuesti läbi mõtlema. Selline emotsioonide analüüsimine laeb maha päevased pinged ja on kindlasti kasulik parema ööune saavutamiseks.

Pakun välja ühe vahva mõtte, mis on seotud läbi alateadvuse mõjutamise just hea tunde tekitamiseks. Usun, et osaliselt inimesed seda juba ka praktiseerivad, kuid selle teadlikumaks tegemiseks on omad nipid ja trikid.

Põgus kokkuvõte päevast paneb mind mõistma, et elu on seiklus omaette. Õnnestumised teevad alati suurt rõõmu ja annavad positiivsust juurde. Kui aga teele visatakse ootamatuid takistusi, siis on väga oluline endast eemal hoida negatiivsed mõtted ja kujutlus.

J. Murphy oma raamatus “Teie alateadvuse jõud” väidab, et negatiivsete formuleeringutega “See on lootusetu!”, “Ma ei tea mida ma tegema pean!”, “Ma ei saa hakkama!” tammub inimene paigal, ega liigu eesmärkide täitumise poole. Ei tohiks kanda endas mitte vähimatki kahtlust sellest, et olevast probleemist pole pääsu.

Viidatud väidetele tuginedes pakun välja lahenduse, mida ise olen edukalt juba praktiseerinud. Kirjeldasin enne, kuidas õhtul päev kokku võtta ja emotsioonide jagamine aitab pingeid maandada ja parema uneni jõuda.

Minu uue lahenduse võti seisneb alateadvuse häälestamises. Kõige lihtsam näide on ajast, kui olin veel väike tüdruk ja ootasin mõnda tähtsat sündmust, sünnipäeva, spordivõistlust või koolivaheaega. Mulle meenub koheselt kui hea ja veidi ärev ootuse tunne see oli. Nii püüdsin toona õhtul kiiresti magama jääda, et uus päev saaks ruttu alata. Mõelge, ehk teilegi meeldiks tunda uue päeva toimetuste ees end meeldivalt ootusärevana.

Minu ellu toob täna selle tunde praktiseerimine palju positiivsust ja võimaluse argielu näha rõõmsamates toonides. Nüüd mõtlen tihti järgmise päeva tegevuskava läbi, sest nii talletan endas rahulikke ja häid tundeid. Nii on võimalus välistada kiirustamine ja negatiivse seisundi tekkimine. Väidetavalt meie alateadvus aitab magades aju ettevalmistada ja uut päeva realiseerida juba positiivses meeleolus. Ja nii toimetades on minu hommikused ärkamised üllatavalt meeldivad.

Soovitan püüda säilitada alati positiivne mõtlemine, see aitab alateadvuse protsessides edukamana rahulolutundeni jõuda. Kindlameelne keskendumine oma eesmärkidele kaasab  soovitud õnnetunde. Ja iga väiksemagi hetke nautimine ja tunnustamine annab elule mõnusa olemise ja sära.  Meenuta sinagi endale nüüd hommikul ärgates et just  “Tänane päev kujuneb minu jaoks parimaks!”

 

/ kasutatud kirjandus: “Teie alateadvuse jõud” J. Murphy/