Uudised

Kreeta Arusaar: Kõige efektiivsem motivatsioonivalem leitud!

 

Liiga paljude inimeste peas vasardab sageli mõte, et kust siis ikkagi leida see kurikuulus motivatsioon.

 

Sattusin hiljuti lmathematics-1044089_1920ugema ühe karjäärinõustaja mõtet, et kui sul pole motivatsiooni oma tööd teha, siis järelikult oled sa vales kohas. Pärast selle lugemist peatus mu mõte ning ma tundsin, et ma pean seda korra veel lugema. Ja korra veel. Sellel hetkel tabasin end trotslikult mõtlemast, et no mis mõttes? Ega kõik asjad ju ei saagi meeldida, ikka on mõni asi, mis on vähem meelt mööda.

 

Kuigi tegelikult … Tegelikult on tal tuline õigus. Täpselt nii ongi. Nii lihtne see ongi. Sa oled motiveeritud siis, kui sulle on antud tegevus oluline. Kui ma ei näe selle olulisust, siis miks ma peaksin olema motiveeritud seda tegema? No tõesõna… Vahel on mõni tegevus oluline vaadates seda kui osa tervikust, mille lõpptulemus on oluline. Tõenäoliselt leiad sa siis endas üles motivatsiooni seda alustada ja lõpuni viia.

Kui tihti sa aga koged tunnet, et sul pole motivatsiooni ühte või teist tegevust teha? Pigem tihti? Mõtle korraks, kas need tegevused, mida sa teed, on sulle lühikeses või pikas perspektiivis üldse olulised? Võib-olla jõuad sa nüüd vastuseni, et mingil põhjusel on need sulle ikkagi olulised. Võib-olla jõuad vastuseni, et tegelikult ei ole need olulised. Viimase vastuseni jõudes, tuleb nüüd veidi keerulisena tunduv koht. Nüüd tuleb tõega silmitsi seista ning mõista, mis sulle üldse on oluline.

 

Kõige keerulisemaks läheb olukord aga siis, kui tuleb midagi muutma hakata.  Selleks, et leida üles motivatsioon (mida nii paljud otsivad), tuleb tegeleda sellega, mis sulle päriselt oluline on. Elu on lihtne – kui motivatsiooni pole, siis järelikult oled vales kohas või pole sa mõtestanud, mis sulle oluline on. Seega unustame nüüd need jutud sellest, kuidas organisatsioon, juhid, kool, ilm ja kõik võimalikud, meist väljaspool asetsevad, asjad meid ei motiveeri. Leia parem üles see, mis sulle oluline on ja lausa imeväel, leiad ka oma kaua otsitud motivatsiooni!